CLUJ. Informare despre hepatite la Colegiul Tehnic „Dr. Ioan Rațiu”

APAH Cluj, în colaborare cu doamna Doina Floriganta din partea Colegiului Tehnic „Dr. Ioan Rațiu” a organizat în data de 15 noiembrie 2012 o acțiune de informare adresată elevilor din clasele primare din instituția mai sus amintită.

La acțiune au participat elevi, părinți și profesori ai acestora prezentându-se și împărțindu-se pliante cu informații referitoare la hepatitele virale A, B și C. Aceste informații au fost oferite de președintele asociației jurist Mărginean Stelian Ioan și de dr. Claudia Ivan. De asemenea din partea asociației au mai participat Călugăr Corina și Botezan Liviu.

Acțiunile de informare au continuat în Școala Generală „Horea Cloșca și Crișan” în data de 29 noiembrie, urmând ca până la finele acestui semestru, asociația, să desfășoare același gen de activitate și într-o școala din Câmpia Turzii.